Recenzja odkurzacza Karcher T10/1 ADV

Zapraszam do przeczytania naszej opinii na temat odkurzacza Karcher T10/1ADV - solidność i wykonanie w jednym.

RECENZJE SPRZĘTU

3/7/2024

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej odkurzaczowi Karcher T10/1 ADV, który niedawno zakupiłem dla swojej firmy sprzątającej, odkurzacze firmy Karcher od lat cieszą się uznaniem w branży sprzątającej. Firma Karcher posiada wiele modeli odkurzaczy w swojej ofercie, które znajdują zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Dziś chcę Wam przybliżyć ten konkretny model czyli T10/1 - zwróćmy tu uwagę na rozszerzenie ADV, ponieważ ten dodatek w nazwie odróżnia go od innych modeli. Przedstawię teraz jego zalety jak i wady, aby zapewnić kompleksową ocenę tego urządzenia.

Moim zdaniem jak i zdaniem pracowników zatrudnionych w firmie sprzątającej Świetliki, jego zalety są następujące:

DŁUGI I ODŁĄCZANY PRZEWÓD ZASILAJĄCY

Jednym z największych atutów tego odkurzacza jest jego długi przewód zasilający, który pozwala na swobodne poruszanie się po pomieszczeniu bez konieczności częstego zmieniania gniazdek. Przewód ten ma aż 12 metrów długości, daje nam to zatem bardzo daleki teren działania. Jeśli przewód ulegnie uszkodzeniu nie trzeba rozkręcać obudowy aby dostać się do przewodów podłączonych bezpośrednio do silnika w celu wymiany ale odkręcamy wtyczkę, która znajduje się na obudowie i można praktycznie bezinwazyjnie wymienić przewód na nowy.

DUŻA POJEMNOŚĆ

Pojemność deklarowana przez producenta to 10 litrów, jest to spory wynik ale dzięki temu nie trzeba zbyt często wymieniać worka na odpady. W firmie sprzątającej jest to naprawdę spora zaletą.

DUŻY PRZYCISK WŁĄCZANIA

Wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, umożliwiające obsługę stopą, co eliminuje potrzebę schylania się podczas załączania i wyłączania urządzenia.

REGULACJA SIŁY SSANIA W RĄCZCE

To przydatne udogodnienie pozwala dostosować siłę ssania do rodzaju powierzchni, co sprawia, że odkurzacz jest wszechstronny i efektywny. Niby prosta rzecz ale nie każdy odkurzacz posiada takie udogodnienie. Proszę mi wierzyć, że ma to znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy założymy nowy worek - aby oderwać ssawkę od podłogi w tym przypadku trzeba włożyć trochę siły, a regulacja siły ssania nam to ułatwia.

MIEJSCE NA ZWIJANIE PRZEWODU ZASILAJĄCEGO

Prosta, ale bardzo praktyczna cecha, która pomaga w utrzymaniu porządku i organizacji po zakończonej pracy. Okręcając przewód wokół przeznaczonego do tego celu miejsca powoduje, że przewód zawsze jest na swoim miejscu i nie skręca się sam w sobie czyli nie wychodzą nam tradycyjne “ósemki” z niego. Uwierzcie mi, że ma to znaczenie, ponieważ bardzo często ekipa sprzątająca nie dba o ten element i po prostu zbyt bardzo poskręcany przewód przeciera się i następuje wtedy potrzeba jego wymiany.

SOLIDNE RURY METALOWE

Wytrzymałe i trwałe, dwie rury metalowe gwarantują stabilność i niezawodność podczas użytkowania odkurzacza.

SPECJALNE MIEJSCA/UCHWYTY DO PRZECHOWYWANIA AKCESORIÓW

To inteligentne rozwiązanie zapewniające łatwy dostęp do dodatkowych elementów, co ułatwia pracę i oszczędza czas. W wyznaczonych do tego miejscach możemy zaczepić rury czy ssawkę podłogową, są one zawsze pod ręką. Na górze odkurzacza z kolei umieszczony jest solidny uchwyt,, który zintegrowany jest z obudową co zdecydowanie w połączeniu z uchwytami na akcesoria, ułatwia przenoszenie całego sprzętu.

DUŻE KOŁA

Zaletą tego odkurzacza są również koła. Posiada on 2 koła przednie, mniejsze, które są skrętne oraz 2 duże koła tylne. To rozwiązania doskonale sprawdza się podczas manewrowania nim w sprzątanych pomieszczeniach.

SSAWKA

Na pokładzie znajdziemy również przełączaną ssawkę podłogową, która posiada specjalny “wieszak” umożliwiający zaczepienie jej o obudowę odkurzacza.

Jak widzicie lista zalet jest dość długa, to oczywiście nasza niezależna opinia, a jakie są jego minusy?

WAGA

Jedyną chyba jego wadą, którą można by wskazać, jest relatywnie wysoka waga odkurzacza, wynosząca 6,3 kilograma. Jeśli weźmiemy pod uwagę jego sporą pojemność to jego waga wzrośnie jeszcze bardziej kiedy worek na odpady będzie się zapełniał. Jednakże, nie jest to aż tak istotne gdyż waga ta może być zrekompensowana przez wydajność i solidność urządzenia.

DODATKOWE AKCESORIA

Niestety na wyposażeniu modelu T10/1 ADV nie znajdziemy dodatkowego wyposażenia w postaci ssawki szczelinowej czy też tapicerskiej.

PODSUMOWANIE

Podsumowując, odkurzacz Karcher T10/1 ADV to solidne i funkcjonalne narzędzie, które sprawdzi się doskonale w codziennej pracy zarówno w profesjonalnych firmach sprzątających, jak i w domowych warunkach. Jego liczne zalety, takie jak długi przewód zasilający, regulacja siły ssania czy solidne wykonanie, przeważają nad jedyną wadą, jaką jest jego waga. W kartonie znajdziemy również na start torebkę filtracyjna wykonaną z flizeliny, która jest naprawdę mocna i pojemna. Warto zauważyć, że w naszej firmie sprzątającej używamy odkurzaczy Karcher od lat, a ich niezawodność i trwałość zostały potwierdzone przez długi czas ich użytkowania - jeden z nich służy nam już od imponujących 15 lat.

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania, oczywiście zapraszam do kontaktu.

Cena odkurzacza to około 900 zł( marzec 2024)

Jeśli ktoś woli oglądać to zapraszam na kanał Yuotube. 

Karcher T10/1 ADV
Karcher T10/1 ADV
Miejsce na akcesoria
Miejsce na akcesoria
Możliwość odłączenia przewodu zasilającego
Możliwość odłączenia przewodu zasilającego
Funkcjonalne koła do przemieszczania
Funkcjonalne koła do przemieszczania
Regulacja siły ssania
Regulacja siły ssania
Praktyczny mocowanie przewodu
Praktyczny mocowanie przewodu