Test odkurzacza pionowego MPM-MOD 34

Przeczytaj recenzję/opnię na temat bezworkowego odkurzacza pionowego firmy MPM, model MOD 34

RECENZJE SPRZĘTU

10/17/2023

Zapraszam do lektury o odkurzaczu pionowym MPM-MOD34, a ci co wolą oglądać, zostawiam link do mojego filmiku na samym dole wpisu :)

Do sprzątania apartamentów w naszej firmie sprzątającej, które są rozproszone po całym Ustroniu, potrzebowałem lekkiego, poręcznego odkurzacza który nie sprawi kłopotu w transporcie i będzie łatwy w obsłudze.

Po przejrzeniu kilku modeli, wybór padł na odkurzacz pionowy, w związku z tym, że nie wiedziałem jak taki odkurzacz będzie się sprawdzał, nie chciałem wydać na niego zbyt wielu pieniędzy. Zdecydowałem się na sprzęt firmy MPM - model MOD 34. Od początku nie zależało mi na sprzęcie akumulatorowym gdyż praca na takim sprzęcie jest zbyt krótk, a ładowanie z kolei trwa długo, więc wybór od razu padł na model z zasilaniem sieciowym.

Z opisu wynikało, że spełni on moje wytczne. Odkurzacz kosztował dokładnie 209 zł(rok 2022), po wyjęciu z pudełka prezentował się bardzo ładnie, jest całkiem poręczny i waży tylko 3 kilogramy.  

Ma ładny kolor - chociaż to bez znaczenia, dobrze leży w dłoni ma prawie wszystko to co potrzeba na wyposażeniu. Jest duża ssawka podłogowa, oczywiście przełączana czyli można bez problemu odkurzać podłogi twarde jak i dywany czy wykładziny. Na wyposażeniu są również dwie małe nasadki, a mianowicie szczotka oraz szczelinówka. Można je włożyć w uchwyt, który po przymocowaniu do ściany będzie służył również jako wieszak na nasz odkurzacz. Sporym zaskoczeniem dla mnie jest brak ssawki tapicerskiej.

Na uwagę zasługuje również rura, która jest teleskopowa i przede wszystkim metalowa, wygląda naprawdę bardzo solidnie. Wielkim plusem jest przewód zasilający, który ma około 7 metrów długości i naprawdę zasięg pracy powinien być zadowalający. Co do pojemnika na kurz, ma on 0,7 litra pojemności i jest przeźroczysty więc bez problemu możemy obserwować poziom jego zapełnienia. Na pierwszy rzut oka najsłabszą częścią wydaje się zaczep/zamek pojemnika na kurz, obawiam się, że po jakimś czasie się ułamie - obym się mylił i niech wytrzyma jak najdłużej.

Jak ten odkurzacz sprawdzi się w akcji? O tym napiszę w kolejnej części.

Moim zdaniem:

ZALETY:

- zasilanie sieciowe

- długi przewód zasilający

- lekki i poręczny

- metalowa i teleskopowa rura

- uchwyt do zawieszenia na ścianie

WADY:

- brak ssawki tapicerskiej

- słabe, delikatne otwieranie pojemnika na kurz

- brak jakiejś zawieszki na przewód

Dla tych co wolą oglądać zapraszam na nasz kanał na Youtube:

https://www.youtube.com/watch?v=mA7eGlO_w98